Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Przygotowania do świąt: Święta to nie tylko kobiece obowiązki
Psychologia,  Życie

Przygotowania do świąt: Święta to nie tylko kobiece obowiązki

Postanowiłam napisać ten tekst, ponieważ mam już trochę dosyć narzekania kobiet na Święta i obowiązki z nimi związane. Moim zdaniem Święta to czas, w którym powinny wykazać się obie strony – nie tylko kobiety, ale też mężczyźni, którzy nie zdają (lub nie chcą zdawać) sobie sprawy, jak wiele pracy wymagają przygotowania do świąt. Drogie Panie, Wy też macie prawo do odpoczynku w Święta. I macie też prawo zagonić swoich mężczyzn do roboty – szczególnie, że przez 3 dni będą zajadać się potrawami, które Wy w pocie czoła same przygotowałyście!

Podział obowiązków i prac domowych

Nie wiem, jak jest u Was, ale mój związek to prawdziwie partnerski związek. Razem jeździmy na zakupy, sprzątamy dom i gotujemy – nie tylko od święta, ale tak po prostu, na co dzień. Obowiązki domowe są w miarę równo podzielone, bo przecież oboje pracujemy. To już nie te czasy, w których większość kobiet pełniła rolę typowych gospodyń domowych, a obowiązkiem mężczyzn było jedynie zapewnienie rodzinie odpowiedniego bezpieczeństwa finansowego. Tym samym nie rozumiem, dlaczego niektóre panie tak uparcie trzymają się tego starego modelu. Bo taka tradycja, żebyś Ty zapieprzała, jak dziki wieprz w kuchni, a on mógł bezkarnie wylegiwać się na kanapie i później zajadać się ulepionymi przez Ciebie pierożkami aż pęknie? Mówisz, że Twój partner to noga w kuchni i lepiej, żeby się nie dotykał świątecznych potraw? Ok, rozumiem. Wyślij go zatem na zakupy lub daj do ręki szmatę i wiadro z wodą, by umył okna – do tego nie potrzeba żadnego certyfikatu ze sprzątania, a korona z głowy też mu od tego nie spadnie.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Wolisz zrobić wszystko sama, bo taka z Ciebie Zosia Samosia i liczysz na koronę Perfekcyjnej Pani Domu? Wspaniale! Tylko później nie narzekaj, że przez dom, dzieci, pracę i wszystkie inne obowiązki, które wypełniasz sama, najchętniej przespałabyś całe Święta. Bo to tylko Twoja wina. Albo nie potrafisz przyjąć pomocy i lubisz sobie ponarzekać albo po prostu wybrałaś sobie na towarzysza totalnego lenia i musisz teraz z tym żyć. A Ty drogi mężczyzno nie udawaj, że sprawy Świąt Ciebie w ogóle nie dotyczą, bo jest wręcz na odwrót. Przygotowania świąteczne to nie tylko rozwieszanie lampek na choince.

~ Jasmine ~

P.S. Wesołych Świąt!