Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Najlepszy seks u kobiet pojawia się w wieku... | DzA
Seks,  Związki

Kiedy pojawia się najlepszy seks u kobiet?

Powszechnie uważa się, że najlepszy seks w życiu kobiety ma miejsce wtedy, gdy jest młoda. To przeświadczenie buduje się przede wszystkim na atrakcyjności kobiecego ciała, które (nie da się zaprzeczyć) w wieku dwudziestu kilku lat prezentuje się najlepiej. Okazuje się jednak, że młode i jędrne ciało seksownej 20-stki wcale nie gwarantuje jej czerpania satysfakcji z życia seksualnego. Zadowolenie z seksu jest bowiem bardziej związane z psychiczną dojrzałością niż cielesną atrakcyjnością.

Życie seksualne kobiet – co mówią badania?

Badanie, przeprowadzone przez twórców aplikacji antykoncepcyjnej Natural Cyrcles, pokazało, że nasze wyobrażenie na temat tego, w jakim wieku kobiety najlepiej czują się w łóżku, ma się nijak do rzeczywistości. Ponad 2,5 tys. użytkowniczek popularnej aplikacji (w różnych grupach wiekowych) poproszono m. in. o określenie częstotliwości odbywania stosunków seksualnych i posiadania orgazmów, a także wskazanie ogólnego stopnia satysfakcji z życia seksualnego. Okazało się, że dojrzałe kobiety w łóżku odnoszą dużo więcej zadowolenia niż ich młodsze koleżanki.

Najlepszy seks – dlaczego seks po 30 jest lepszy?

Badania pokazały, że najlepszy seks i największa satysfakcja z życia seksualnego pojawia się u kobiet… po 36. roku życia! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w tym wieku kobiety są bardziej świadome swojego ciała, seksualności i potrzeb. Dojrzałe kobiety doskonale wiedzą, co sprawia im największą przyjemność w łóżku – wiedzą, czego oczekują od mężczyzn i potrafią ich odpowiednio pokierować podczas stosunku. Podczas gdy u pań po 30 seks jest w stanie przynieść prawdziwą rozkosz, dwudziestolatki dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie w tej sferze, odkrywać swoje kobiece potrzeby i poznawać własną seksualność. Nierzadko też zmagają się z górą kompleksów, które nie pozwalają im w pełni czerpać radości z seksu.  

~ Esmeralda ~