Seks,  Związki

21 męskich zasad, z którymi powinna zapoznać się każda kobieta

Męskim światem rządzą twarde, męskie zasady. My kobiety przekonałyśmy się o tym nie raz. I choć zasady te są całkiem proste, dla większości kobiet mogą być po prostu niezrozumiałe. Ostatnio w sieci natrafiłam na mema opisującego “21 męskich zasad, z którymi powinna zapoznać się każda kobieta”*. Po ich przeczytaniu wreszcie dotarło do mnie, że mężczyźni naprawdę są z marsa, a kobiety z wenus i nigdy nie będzie łatwo o porozumienie pomiędzy tymi dwoma płciami. Jeśli jednak “męskie sprawy” wyglądają tak, jak się to prezentuje poniżej, przed nami kobietami staje bardzo trudne zadanie: niekoniecznie zrozumieć te zasady, ale na pewno je zapamiętać i część z nich po prostu zaakceptować… Drogie panie, przestrzegam Was – to, co za chwilę przeczytacie niekoniecznie Wam się spodoba. Ale tak podobno wyglądają męskie zasady i męski świat!

21 męskich zasad, z którymi powinna zapoznać się każda kobieta

 1. „Mężczyźni nie czytają w myślach.
 2. Naucz się radzić sobie w toalecie, jesteś dużą dziewczynką. Jeśli deska jest podniesiona, opuść ją. Nie słyszysz nas narzekających, kiedy Ty ją zostawiasz opuszczoną.
 3. Płacz to szantaż.
 4. Zapytaj o to, czego potrzebujesz. Wyjaśnijmy jedno: subtelne wskazówki nie działają! Mocne wskazówki nie działają! Oczywiste wskazówki nie działają! Po prostu to powiedz!
 5. “Tak” i “Nie” są całkowicie dopuszczalnymi odpowiedziami na prawie każde pytanie.
 6. Przyjdź do nas z problemem tylko wtedy, gdy potrzebujesz pomocy w jego rozwiązaniu. W tym się specjalizujemy. Współczucie jest czymś, co otrzymujesz od swoich przyjaciółek.
 7. Wszystko, co powiedzieliśmy 6 miesięcy temu, jest niedopuszczalne jako argument w sporach. Właściwie wszystkie słowa zerują się po 7 dniach.
 8. Jeśli uważasz, że jesteś gruba, prawdopodobnie tak jest. Nie pytaj nas.
 9. Jeśli coś, co powiedzieliśmy, może być zinterpretowane na dwa sposoby, a jeden ze sposobów sprawia, że jesteś smutna lub zła, to chodziło nam o ten drugi sposób interpretacji.
 10. Możesz poprosić nas o zrobienie czegoś lub powiedzieć, jak chcesz żeby to było zrobione. Nie oba naraz. Jeśli wiesz już, jak to zrobić, po prostu zrób to sama.
 11. O ile to możliwe, proszę powiedzieć wszystko co trzeba podczas reklam.
 12. Krzysztof Kolumb nie potrzebował wskazówek ani my…
 13. Wszyscy mężczyźni widzą tylko 16 kolorów. Brzoskwinia, na przykład, jest owocem, a nie kolorem. Dynia jest również owocem. Nie mamy pojęcia, co to ecri.
 14. Jeśli pytamy, co jest nie tak i mówisz “Nic”, zachowujemy się jakby nic złego się nie stało. Wiemy, że kłamiesz, ale nie jest to warte kłopotów.
 15. Jeśli zadasz pytanie, na które nie chcesz odpowiedzi, spodziewaj się odpowiedzi, której nie chcesz usłyszeć…
 16. Kiedy musimy gdzieś iść, absolutnie wszystko, co nosisz jest w porządku.
 17. Nie pytaj nas, o czym myślimy, chyba że jesteś przygotowana do dyskusji na takie tematy, jak piłka nożna czy sporty motorowe.
 18. Masz wystarczająco dużo ubrań.
 19. Masz za dużo butów.
 20. Jestem w formie, okrąg to też forma.
 21. Dziękuje za przeczytanie tego, tak, wiem, śpię dziś na kanapie… ale czy wiesz, że mężczyźni tak naprawdę nie mają nic przeciwko? To jest jak kemping…”

Drodzy Panowie, czy naprawdę tak wygląda męski sposób myślenia?!

~ Jasmine ~

*Autor nieznany. Źródło: Demotywatory.