Seks,  Seks porady

Z ciałem kobiety jak z kwiatem. Trzeba postępować z nim delikatnie!

Już sama nie wiem, czy jest tak, że to mężczyźni kompletnie nas nie rozumieją w tej kwestii, czy tak, że my kobiety nie potrafimy się określić i dawać mężczyznom konkretnych wskazówek. A przecież rozchodzi o rzecz niezwykle ważną, bo o dotyk, który może nas skutecznie zachęcić lub zrazić do seksu. Czy właśnie nie przez zły sposób dotykania duża część z nas nie jest zadowolona z jakości swoich stosunków z partnerami, nie miewa orgazmów i stara się w ogóle unikać seksu? No właśnie!

Ciało kobiety – kiedy głowa zaczyna boleć na samą myśl o seksie

Dopasowanie seksulane to bardzo ważny element związku dwojga ludzi – wiele ułatwia, przynosi zadowolenie i zmniejsza ryzyko niepotrzebnych nieporozumień. Ale żeby móc się zgrać ze sobą w łóżku, trzeba bardzo dużo czasu poświęcić na poznanie tej drugiej osoby. Ba, trzeba w ogóle chcieć poznać potrzeby i oczekiwania drugiej osoby, a nie działać na podstawie wymyślonego przez “uczonych internetu” schematu lub wyłącznie na własnej (często błędnie podpowiadającej) intuicji. Raz na jakiś czas warto poświęcić zwykły sex na naukę obchodzenia się z własnymi ciałami, by wszystko odbywało się tak, jak należy i żeby obie strony były zadowolone.

Jak dotykać kobietę?

  • On źle się do tego zabiera. Jemu się chyba wydaje, że moje ciało to jest jakaś cholerna plastelina, którą może sobie ugniatać do woli. A mnie to w ogóle nie kręci, a czasem to nawet boli, kiedy mnie mocniej uszczypnie albo ugryzie. Moje ciało jest zbyt delikatne na takie zabawy przedszkolaka – zwierzyła mi się kiedyś koleżanka.
  • No a powiedziałaś mu kiedyś o tym? – zapytałam.
  • Próbowałam – odpowiedziała – ale chyba nie do końca zrozumiał.
  • Bo może nie mówisz o tym wprost? – zasugerowałam.
  • No może i tak – przytaknęła – ale wiesz przecież, że w tej kwestii z facetem trzeba jak z jajkiem, bo jeszcze gotów się obrazić i zwątpić w swoją męskość!

Wiedziałam, że ma rację, ale wiedziałam też, że w tym tkwi cały nasz problem – w seksie chcemy bardziej uszczęśliwać facetów i zapominamy w ogóle o sobie!

Dotyk faceta – wyjdź z błędnego koła

Oczywiste jest dla mnie to, że w związku trzeba mówić wprost o swoich potrzebach, żeby sytuacja była jasna i klarowna. Z drugiej strony wiem, że mężczyźni bardzo często myślą, że w sprawach seksu są ekspertami i znają nasze potrzeby lepiej niż my same. A uświadamiając im, że jest inaczej narażamy się na “problemy”. Nagle okazuje się, że jesteśmy uwikłane w jakieś błędne koło, z którego nie potrafimy wyjść. Czy jednak nie lepiej jest mówić wprost swojemu facetowi o tym, co dobre i o tym, co złe w łóżku, nawet jeśli może mu się to nie spodobać? Bo czy na pewno lepszym wyjściem jest przystawanie na zasady, które nas nie satysfakcjonują i tylko zrażają do zbliżeń? No przecież, że nie!

Z ciałem kobiety, jak z kwiatem – dotykaj delikatnie!

Wiem, że nie wszystkie jesteśmy takie same. Są przecież kobiety, które wolą silne tarmoszenie za włosy od delikatnego głaskania i muskania skóry ciała. Ale takie kobiety są zazwyczaj na tyle świadome swoich potrzeb, że nawet nie muszą o nich mówić, bo z góry określa to ich temperament. Znakomita większość pań woli jednak, gdy z ich ciałem obchodzi się raczej delikatnie. Na tyle delikatnie, by nie odczuwały one niepotrzebnego bólu, z drugiej strony na tyle konkretnie, by odnosiły z tego wielką przyjemność. To trudna sztuka zadowolić kobietę. Ale satysfakcja z tego jest naprawdę wielka. Dlatego polecam słuchać i wyciągać wnioski, nie zaś uszczęśliwiać partnerki na siłę.

~ Esmeralda ~