Seks,  Seks porady,  Sex story

Jeśli Twoją kobietę często “boli głowa”, wyślij ją do lekarza

Zdarza mi się czasem wysłuchiwać lub podsłuchiwać narzekania mężczyzn na swoje pożycie seksualne. A właściwie brak współżycia. I choć swoje problemy w łóżku starają się obrócić w żart, to tak naprawdę wcale nie jest im do śmiechu. I specjalnie mnie to nie dziwi – to normalne, że facet chce się kochać ze swoją kobietą jak najczęściej, a nienormalne jest to, że zamiast seksu kilka razy w miesiącu słyszy: dziś nie, bo boli mnie głowa, jestem zmęczona, nie mam siły i inne tego typu wymówki. Jeśli i Twoja kobieta cierpi na ciągłe “migreny”, musisz czym prędzej wysłać ją do lekarza. Częsty brak ochoty na seks to fachowo spadek libido, którym powinni zająć się lekarze.

Brak współżycia – podobno kobietom to nie przeszkadza

Utarło się, że w związkach to mężczyźni są stroną inicjującą seks, zaś kobiety mają w tej kwestii dużo mniejsze potrzeby. Przecież nie buzuje w nich rozszalały testosteron, za to typowo żeńskie hormony, których zaburzenia mogą powodować właśnie brak ochoty na seks i szereg innych problemów. Z drugiej strony wydaje mi się, że kobiety po prostu pogodziły się z tym stereotypem “boli-głowy”, zamiast dociekać, co właściwie powoduje u nich spadek libido. “Kobiety tak już mają i koniec – nie ma co dalej roztrząsać”. A właśnie, że jest! Bo być może po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że może być lepiej, że problem ten można rozwiązać i że można czerpać radość z seksu całymi garściami! Oczywiście, przyczyną braku ochoty na współżycie nie muszą być tylko hormony – kobieta jest tworem o bardzo skomplikowanej budowie nie tylko w kwestii anatomii, ale też psychiki, dlatego trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę różne czynniki. Niemniej warto zainteresować się bliżej tym tematem i zacząć działać.

Gdy żona nie chce się kochać – nie zmuszaj, pomóż

Nie twierdzę, że kobieta powinna być całkowicie posłuszna facetowi i rozkładać nogi wtedy, kiedy on ma tylko na to ochotę. Sama jestem kobietą i wiem, że po prostu czasem jest to niemożliwe. Ale cholera jasna, nie można cały czas wykręcać się bólem głowy, złym nastrojem, okresem i innymi typowymi dla kobiet dolegliwościami. Ciągłe odmawianie seksu nie jest normalne – ani u kobiety, ani u faceta, czemu poświęciłyśmy osobny artykuł: Współżycie pod znakiem zapytania. Skąd “JEGO” brak ochoty na seks?. Nie mam zamiaru wypisywać to całej listy możliwych przyczyn chronicznego braku ochoty na współżycie u kobiet, bo może być ich naprawdę wiele. Chcę tylko zaznaczyć, że zdrowa i szczęśliwa kobieta w związku takich problemów nie miewa. Jeśli się one jednak pojawiają, trzeba po prostu coś z tym zrobić.

Odmawianie seksu to nic złego, ale…

…jego brak może doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Nie oszukujmy się – to właśnie brak współżycia jest najczęstszą przyczyną zdrad i rozpadów długoletnich związków. Kiedyś nazwałabym świnią każdego faceta, który dopuścił się zdrady. Dziś najpierw zastanowiłabym się, dlaczego to zrobił. Jeśli przyczyną spadku libido u kobiety nie są np. przewlekłe choroby ogólnoustrojowe lub psychiczne, ciąża czy menopauza, a dodatkowo świadomie ignoruje ona potrzeby swojego faceta, to sorry, ale sama jest sobie winna. Nie chcę, aby wyglądało to tak, że bronię i tłumaczę skłonności mężczyzn do zdradzania, broń Boże! Ale każdy medal ma dwie strony i warto o tym pamiętać.

 

~ Esmeralda ~