Seks porady

Masaż tantryczny i jego tajniki

Masaż tantryczny to doskonały sposób na regenerację i redukcję stresu. Zaleca się wykonywać go w parze, gdyż pozwala pogłębić relacje, poznać wzajemnie swoje potrzeby, a także otworzyć umysł. W dużej mierze opiera się właśnie na dotyku, nie jest to jednak zwykły masaż, która skupia się na konkretnych partiach ciała, wiąże się raczej z całą filozofią rozwoju duchowego. W jaki sposób się do niego przygotować i jak wygląda jego przebieg?

Na czym polega masaż tantryczny?

Często bywa mylony z masażem erotycznym, głównie ze względu na fakt, że może prowadzić do orgazmu. Cielesne spełnienie nie jest jednak jego najważniejszym celem. Określa się go jako technikę pracy zarówno nad ciałem, jak i umysłem. Pozwala bowiem odbierać świat za pomocą wszystkich zmysłów. Masaż tantryczny skupia się przede wszystkim na uwolnieniu energii seksualnej, która według filozofii buddyzmu jest największą energią życiową. Zbyt długo blokowana może hamować rozwój. Uwolniona zaś niweluje stres, a nawet ból fizyczny. Właśnie z tego względu podczas masażu pobudzane są wszystkie punkty energetyczne na ciele, także te znajdujące się w miejscach intymnych. Jego rezultatem jest osiągnięcie równowagi.

Jak prawidłowo wykonać masaż tantryczny?

Spotkać można się z wieloma technikami wykonywania masażu tantrycznego. Niemniej, rozpoczyna się go przeważnie od nadania ciału odpowiedniej temperatury. W tym celu przykrywa się je ciepłymi ręcznikami i powoli masuje plecy, pośladki, a także kończyny. Kiedy ciało jest już rozgrzane, zdejmuje się ręczniki i przechodzi do właściwego masażu, do którego stosuje się specjalne olejki. W masażu tantrycznym kluczową rolę odgrywa atmosfera. Warto wyposażyć się świece zapachowe, opaski na oczy, a nawet piórka do masażu. Tego rodzaju akcesoria można znaleźć w ofercie sklepu SexShop112. Przyda się także nastrojowa muzyka. W trakcie masażu nie można pominąć żadnej części ciała. Nie oznacza to jednak, że najważniejsze są miejsca intymne. Podobną ilość czasu warto poświęcić na masaż głowy, brzucha, ud uraz szyi. Dotyk wrażliwych miejsc dobrze jest rozpocząć od strony zewnętrznej, a następnie przejść do wewnętrznej.

Zalety masażu tantrycznego

Z tej formy masażu powinny skorzystać zwłaszcza osoby podatne na zmiany nastroju oraz stres. Masaż tantryczny świetnie łagodzi także objawy zmęczenia fizycznego. Likwiduje przy tym wszelkie wewnętrzne blokady. Dlaczego warto przeprowadzać ten masaż w parach? Dla wielu osób dotyk obcej osoby może być krępujący, zwłaszcza gdy skupia się na miejscach intymnych, chociaż oczywiście z tej części można zrezygnować. Poza tym oferuje on zupełnie inne doznania. Może także okazać się świetną grą wstępną. Odpowiednia stymulacja dotykiem pozwala lepiej poznać ciało partnera, a tym samym zafundować mu nieznaną dotąd przyjemność. To doskonała forma pieszczot, polecana chociażby osobom, które narzekają na monotonię w sypialni. Czy masaż tantryczny zawsze wiąże się z osiągnięciem spełniania seksualnego? Niekoniecznie, wiele zależy od naszego nastawienia lecz przeprowadzony umiejętnie może doprowadzić do orgazmu.

Nauka masażu tantrycznego wymaga skupienia i umiejętności wsłuchania się w potrzeby partnera. Istotna jest również cierpliwość. Powoli trzeba bowiem przechodzić do masowania kolejnych partii ciała, pozwalając skórze oswoić się z dotykiem oraz budując napięcie. Masaż tantryczny to forma  podróży duchowej i cielesnej, właśnie dlatego tak ważna jest zmysłowa atmosfera, którą zapewniają m.in. olejki eteryczne czy świece. Nie należy go więc rozpoczynać bez odpowiedniego przygotowania.