Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Gdzie się podziały moje orgazmy? Problem z orgazmem
Seks,  Seks porady

Gdzie się podziały moje orgazmy? Rozwiązujemy problem z orgazmem kobiecym

Mężczyźni to jednak mają łatwiej. Nawet panowie, którzy na co dzień twierdzą, że kobieta nie ma pojęcia, jak wygląda życie faceta i z jakimi wyzwaniami się to na co dzień wiąże, chyba przyznają mi w tym przypadku rację. Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o zdolność i częstotliwość osiągania orgazmów, my kobiety jesteśmy w znacznie gorszej sytuacji. Dlaczego tak się dzieje? Ja upatruję w tym przede wszystkim dwa powody.

Powód nr 1: Głowa zaprzątnięta niepotrzebnymi sprawami

Stres, natłok zawodowych i domowych obowiązków, zmęczenie czy obawa przed ciążą – to jedne z częstszych powodów, dla których kobiety nie są w stanie osiągnąć orgazmu. Zamiast skupić się na tym, co tu i teraz, kobieta zaprząta sobie głowę tysiącem niepotrzebnych spraw, których nie rozwiąże przez kilkanaście minut trwającego stosunku, ale które skutecznie oddalą ją od wielkiego BOOM na końcu. Niestety drogie Panie, nie możecie sprowadzać kwestii orgazmu tylko i wyłącznie do indywidualnych uwarunkowań Waszej łechtaczki i lokalizacji punktu G. To wszystko zaczyna się w Waszej głowie! Zatem zrelaksujcie się, wczujcie się w sytuację i po prostu oddajcie się chwili!

Powód nr 2: Pośpiech zabójcą orgazmu

Nie tylko mózg, ale też ciało kobiety jest konstrukcją dość skomplikowaną. Nie wystarczą trzy ruchy w przód i w tył, by zapewnić kobiecie rozkosz i doprowadzić ją do orgazmu. Tak panowie, mowa tu o Waszym zachowaniu. Seks to nie zawody – nie dostaniecie medalu za najszybsze dotarcie do mety, a już na pewno nie od Waszej kobiety. Nasze ciała aż się proszą o to, by je lepiej poznać i po prostu rozgrzać zanim przejdziemy do konkretów. Nie wiecie jak? Pytajcie, eksperymentujcie, próbujcie. No i przede wszystkim nie myślcie tylko o sobie. Kobiety też chcą odnosić jak największą radość z seksu, ale żebyśmy mogły osiągnąć orgazm, musicie się nieco bardziej zaangażować.

Wiem. Problem z orgazmem kobiecym nie wynika tylko i wyłącznie z dwóch przedstawionych przeze mnie przyczyn. Czasem sprawa jest bardziej skomplikowana i może wiązać się m. in. z pewnymi dysfunkcjami żeńskiego organizmu. Na początku jednak postarajcie się “wyleczyć” brak orgazmu podczas stosunku eliminując pośpiech i myślenie o niepotrzebnych sprawach. Nic na tym nie stracicie. Możecie tylko zyskać.

~ Esmeralda ~

*produkt ze zdjęcia pochodzi ze sklepu GetNasty.pl