Seks,  Związki

Co zrobić, aby seks był jeszcze bardziej romantyczny?

Czy narodowość ma wpływ na temperament w łóżku? Na pewno w jakimś stopniu tak, ale należy robić wszystko, aby poznać własny i nigdy nie przestawać siebie i partnera zaskakiwać. Niestety dużo związków boryka się z nudą w sypialni lub z niezadowoleniem z jakości stosunków. No właśnie, zazwyczaj jest to tylko stosunek – parę minut i spać. A przecież to nie o to chodzi. Gdzie fantazja, spontaniczność, no i romantyzm? Czy da się na nowo rozpalić ogień w związku, gdy wydaje się, że już wszystko stracone?

Wprowadzamy romantyzm do sypialni

Romantyczny wieczór we dwoje to nie tylko czas spędzony w łóżku, to szczegóły, które zaczynają się już rano, np. podczas wspólnego śniadania. Przygotowanie posiłku, czułe słówka, drobne gesty, pocałunki na do widzenia – to wszystko buduje atmosferę, która prowadzi do bardzo miłego spotkania pod koniec dnia w zaciszu sypialni. Romantyczny klimat można stworzyć na wiele sposobów, np. seksowna bielizna skusi każdego mężczyznę. Bardzo przyjemnym i odprężającym elementem romantycznego wieczoru jest wspólna kąpiel w blasku płomieni świec. Dodatkowo, wino pozwoli rozluźnić się po dniu pełnym pracy. Wydaje się, że w romantycznym seksie najważniejsze jest to wszystko, co dzieje się przed samym zbliżeniem. Nawet czysta i pachnąca pościel może pomóc nam wczuć się w tę romantyczną atmosferę. Każda z nas wie, co bardziej lub mniej ją pociąga, dlatego trzeba kierować się własnymi zachciankami. Przede wszystkim trzeba się rozluźnić i wyciszyć, zostawić za drzwiami cały świat i rozkoszować się obecnością partnera.

Jak z twardziela zrobić romantyka?

Wiele kobiet narzeka na swoich partnerów – są znudzone tym, jak wyglądają ich relacje seksualne. Ta sama pozycja i bez gry wstępnej. Zero romantyzmu. Niestety, mężczyźni często zapominają o tym, że kobietom zajmuje trochę więcej czasu osiągnięcie orgazmu niż im, i to właśnie ta romantyczna atmosfera bardzo im pomaga. Zaspokojenie tylko swoich potrzeb jest bardzo egoistyczne i żadna kobieta nie powinna się na to godzić. Mamy pełne prawo do tego, aby cieszyć się z seksu i domagajmy się orgazmów. Mężczyznom trzeba mówić wprost czego od nich oczekujemy. Chcemy być obdarowywane kwiatami, drobnymi prezentami, po ciężkim dniu chcemy, aby to nam podano posiłek, wanna pełna wody też się przyda. Krótkie, ale konkretne komunikaty to jest to, co mężczyźni lubią. Mało z nas może pochwalić się partnerem, która czyta w myślach i ma głowę pełną romantycznych niespodzianek. Nie jest jednak tak źle, jeśli mężczyzna nie chce stracić swojej kobiety, to prędzej czy później zamieni się w romantyka.

Czy romantyzm można przedawkować?

Róbmy sobie romantyczne wieczory raz na jakiś czas. Po pierwsze, nie zawsze mamy na nie ochotę i siłę. Czasami chcemy po prostu iść spać i nic nas nie zmusi do szeptania czułych słówek. Poza tym, jeśli coś będzie robione rzadziej, ale regularnie, np. raz na tydzień, to zyska cechę wyjątkowości. Będziemy na ten wieczór czekały z niecierpliwością, jednak będzie warto. Romantyzmowi w łóżku bardzo pomagają różnego rodzaju zabawki – olejki, piórka, opaski na oczy – wszystko, co ma na celu pobudzenie całego ciała. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej muzyce, nasze ulubione piosenki pomogą nam się wczuć w klimat wieczoru. Czy każdy seks musi być romantyczny? Nie – najlepiej jak każdy będzie inny, spontaniczny, szybki, szalony – każda para ma swój zestaw z którego wybiera ten, który akurat pasuje do dnia i humoru. Ważne, aby żaden nie był nudny i robiony z przyzwyczajenia, bo wtedy jest to pierwszy krok do tego, aby związek zaczął powoli umierać.