Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Jak żyć w związku? Kobieto nie poniżaj swojego mężczyzny!
Seks,  Seks porady

Nie poniżaj swojego mężczyzny w towarzystwie. To najgorsze, co możesz zrobić sobie.

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że za każdym sukcesem wielkiego mężczyzny stoi mądra kobieta. Ja się z tym stwierdzeniem jak najbardziej zgadzam, bo kobieca miłość, wsparcie i wiara mają naprawdę wielką moc sprawczą! Tym samym nie rozumiem kobiet, które zamiast trzymać mężczyźnie drabinę, by mógł on wspiąć się wyżej, ciągną go tylko w dół – poniżając go i udowadniając mu na każdym kroku, że jest słaby, nie za bystry i za mało męski. Spotykam czasem takie pary i jest mi wtedy żal tych mężczyzn, choć może wcale nie powinno. W końcu sami wybrali sobie takie partnerki na życie, więc może właśnie taki związek im odpowiada?

Kobieta zawsze będzie dla mężczyzny trochę jak matka

Chciałoby się w tym momencie zaśpiewać razem z Jennifer Lopez “Ain’t your mama”, ale każda z nas bardzo dobrze wie, że to prawda. Bo ten oto chłopiec nadal nie został uświadomiony, że w lodówce istnieją też inne półki poza tą, którą widzi na wprost swoich oczu i że praniem, prasowaniem, gotowaniem oraz innymi domowymi sprawunkami nie zajmują się poczciwe elfy, tylko żywy człowiek! No dobra, może trochę przesadziłam. Zdarzają się przecież mężczyźni (sama za takiego wyszłam), którzy nie tylko wiedzą, czym jest odkurzacz i płyn do mycia naczyń, ale też potrafią się nimi posługiwać. Z praniem już trochę gorzej, ale wcale się nie dziwię, bo przecież trzeba oddzielić białe od kolorowego, czasem spojrzeć na metkę, a po wszystkim cały ten szajs rozwiesić – lepiej więc od razu zaznaczyć “nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem”.

Tak, kobieta w związku zawsze będzie musiała trochę matkować mężczyźnie, ale nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o przypominanie mu, że słowo “zaraz” nie jest właściwą odpowiedzią na prośbę o wyniesienie śmieci, ale o sprawy o wiele bardziej istotne, jak dbanie o jego wysoką samoocenę. Nie no jasne, że prawdziwy mężczyzna z krwi i kości już przed poznaniem swojej wybranki życia powinien być wyposażony w typowo męskie cechy, ale wierzcie lub nie – niektóre baby są w stanie zmiażdżyć to wysokie poczucie własnej wartości w kilka sekund.

Nie poniżaj go – w ten sposób poniżasz samą siebie

Jest taka jedna para, trochę znajomi, trochę nieznajomi, a jednak co jakiś czas lądujemy na wspólnym przyjęciu. On bardzo sympatyczny, zabawny i otwarty, ona zimna i zła królowa, dla której głównym celem każdej imprezy jest być w centrum uwagi. I opracowała pod to bardzo sprytny plan – chcąc skupiać i utrzymywać na sobie całą uwagę towarzyszącej jej grupy ludzi, zdecydowała się ośmieszać przy niej swojego mężczyznę – całkiem bezpiecznie, bo przecież to jej facet, a nie ktoś obcy, więc nie ma ryzyka, że się obrazi lub co gorsza zrobi awanturę przy ludziach.

Słuchając tych niewybrednych żartów i komentarzy na temat jej partnera, było mi ich oboje żal – jego, że wybrał sobie taką kobietę, która go nie docenia i nie szanuje, a jej, że jest tak zdesperowana błyszczeniem na salonach, że wykorzystuje do tego słaby charakter swojego mężczyzny. Możecie powiedzieć – sam jest sobie winien – i macie tu całkowitą rację. Jeśli nie potrafi zachować się jak facet i ustawić laski do pionu, to najzwyczajniej w świecie pizda. Ale bardziej interesuje mnie to, jak u boku takiego mężczyzny wygląda taka właśnie kobieta. Czy na pewno na taką niezależną, samowystarczalną i nowoczesną, za jaką się uważa? Nie. Jak dla mnie wygląda kobietę równie słabą i niespełnioną – bo czy można powiedzieć, że życie ułożyło się po jej myśli, skoro na każdym kroku podkreśla niedoskonałości najważniejszej osoby w swoim życiu?

Głowie potrzebna jest szyja

Parę razy popełniałam ten sam błąd. Nigdy jednak nie miałam zamiaru publicznie poniżać i ośmieszać swojego faceta. A jednak kilka razy poczuł się dotknięty moimi uwagami w towarzystwie – niby nic takiego, a jednak jego męskość w jakiś sposób została urażona. Teraz wiem, że w związku to mężczyzna powinien być głową, ale nic mu po samej głowie, kiedy nie ma stabilnej szyi w postaci kobiety, która powinna go przede wszystkim szanować. To ona powinna kierować nim w taki sposób, by był w stanie wspiąć się na wyżyny, nawet gdy sam w to nie wierzy. Przy takiej kobiecie może wyglądać jak prawdziwy mężczyzna. I może osiągnąć wszystko. A przykre uwagi i komentarze z pewnością mu w tym nie pomogą.

~ Jasmine ~