Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Perfumy - co o Tobie o mówią? | Dziewczyny z Agencji
Lifestyle,  Psychologia,  Życie

Co mówią o Tobie perfumy, których używasz?

Wydaje Ci się, że perfumy to tylko jeden z kosmetyków codziennego użytku? Nic bardziej mylnego. Zapachy perfum mają w sobie niezwykłą moc, wynikającą z zawartych w nich składników. Odpowiednia kompozycja i proporcje w perfumach damskich decydują o ich głównym aromacie, który oddziałuje na sposób w jaki patrzą na nas inni, a także wpływa na nasz własny nastrój. Upodobania do konkretnych zapachów, np. do słodkich perfum mogą również wynikać z indywidualnych cech osobowości. Skąd wynikają te wyjątkowe właściwości perfum?

Co oznaczają kobiece perfumy?

Możemy wyróżnić kilka rodzin zapachów stosowanych w perfumach. Zwykle wybieramy je nieświadomie, kierując się wyłącznie własnym gustem. Jednak znając ich działanie oraz ukryty wpływ, można dobierać zapachy perfum według własnych celów.

  • Perfumy kwiatowe – mogą być oparte na zapachu jednego kwiatu, lub stanowić mieszankę różnych, kwiatowych aromatów. Takie zapachy są kojarzone z dziewczęcością i wiosenną energią. Wielbicielki woni kwiatowych to kobiety pełne gracji i naturalnego wdzięku.
  • Perfumy słodkie – zwykle stanowią połączenie zapachów kwiatowych oraz owoców i przypraw korzennych. Są subtelne, a jednocześnie  nieco odurzające, przez co kojarzą się z młodością i romantycznymi uniesieniami. Perfumy słodkie są uwielbiane zwłaszcza przez nastolatki i kobiety po 20 roku życia.
  • Perfum orientalne – budowane z kompozycji kwiatów, ziół, przypraw i olejków. Pasują do oryginalnych, pewnych siebie kobiet i niezwykle rozpalają fantazję. Są też uznawane za feromony.
  • Perfumy piżmowe – odznaczają się ciepłym, stonowanym aromatem. Ich zapach budzi poczucie bezpieczeństwa, uspokaja, a jednocześnie tworzy nutkę tajemniczości.
  • Perfumy owocowe – ich głównym przeznaczeniem jest orzeźwienie. Pasują do kobiet energicznych, nietuzinkowych i gotowych na nowe wyzwania.
  • Perfumy skórzane – tworzone z połączenia aromatycznych przypraw, piżma, kadzidła i olejów roślinnych. Taka kompozycja zapachów koi, uspokaja, a jednocześnie rozpala zmysły.

Jak wybrać idealny zapach perfum?

Przed wyborem zapachu idealnego, warto przede wszystkim pochylić się bardziej nad marką perfum. Dobrej jakości perfumy posiadają silnie skoncentrowaną dawkę składników, dzięki czemu ich woń jest intensywna i utrzymuje się przez bardzo długi czas. Przy wyborze rodziny zapachów, zwykle kierujemy się prostą zasadą. Zapachy lekkie, odświeżające i owocowe najlepiej sprawdzają się do codziennego użytku. Cięższe aromaty o intensywnej nucie, np. piżmowe  czy orientalne, są odpowiedniejsze na wieczór i specjalne okazje. Nie jest to jednak sztywna i niepodważalna zasada. Jeżeli dana woń sprawia nam przyjemność i budzi pozytywne skojarzenia, prawdopodobnie jest to zapach, który zwyczajnie do nas pasuje. Warto więc zaufać swojej intuicji.

~Aurora~