Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Zdrada kobiety? Zdradzać mogą nadal tylko mężczyźni
Związki

Zdrada kobiety? Zdradzać mogą tylko mężczyźni

Niby świat idzie do przodu, niby wszyscy zaczynamy być bardziej tolerancyjni, a jednak pewne sprawy wcale się nie zmieniają. W szczególności w świadomości mężczyzn. Zdrada kobiety i zdrada mężczyzny to dwie różne zdrady. Prawie na całym świecie większe przyzwolenie na zdrady mają nadal mężczyźni.

Kara za zdradę

W Iranie obowiązuje prawo, które pozwala mężowi lub jego krewnym na zabicie niewiernej żony. Taką karę wymierza się tylko kobiecie – mężczyźnie, który dopuścił się zdrady grozić może jedynie potępienie społeczne. U nas co prawda (jeszcze) nikt nie ma prawa zabić kobiety za skok w bok, ale i tak jest ona bardziej napiętnowana za ten występek niż mężczyzna. Zauważyliście, że gdy mężczyzna dopuszcza się zdrady, winą za to obarcza się kobietę?  Bo “nie dawała”, bo się zaniedbała, bo zołza. Gdy to samo robi kobieta, mężczyźni określają to w kilku prostych słowach: puściła się, dziwka. Podczas, gdy u mężczyzny bierze się na początku pod uwagę przyczyny, dla których dopuścił się zdrady, kobieta z marszu zostaje uznana nie tylko za winną, ale też puszczalską!

Dlaczego żony zdradzają mężów?

Oczywiście, na pewno nie każdy mężczyzna ma takie zdanie o zdradzających kobietach. Ale analizując wypowiedzi moich znajomych czy chociażby niektóre z komentarzy pod naszymi postami, zauważyłam, że mężczyźni dużo łagodniej podchodzą do tematu zdrady dokonanej przez mężczyznę niż przez kobietę. Nikt nie powie o zdradzającym mężczyźnie puszczalski, rozwiązły czy rozpustny. Zdradził, no cóż, zdarza się, na pewno miał swoje powody. A czy ktoś weźmie pod uwagę, dlaczego kobieta zdradziła, zanim nazwie ją puszczalską? Może “puściła się”, bo mężowi w ostatnich miesiącach spadło libido, ale nie chciał poruszyć tej kwestii w gabinecie lekarskim. A może po prostu się zakochała i zdrada fizyczna przekształciła się finalnie w zdradę emocjonalną?

Kiedy kobieta zdradza…

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie zdradzają, może być wiele. Ja nie chcę tutaj bronić żadnej ze stron – zdrada jest czymś złym i przykrym bez względu na to, kto i z jakiego powodu się jej dopuszcza. Chciałabym tylko, by kobiety i mężczyźni byli w tej kwestii traktowani równo.

Panowie, jeżeli mamy palić na stosie za zdrady, palmy wszystkich, którzy się ich dopuścili. Nie tylko kobiety!