Seks,  Związki

Dlaczego seks i słońce chodzą w parze?

Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciał promieniami… Tekst popularnej piosenki idealnie opisuje atmosferę letnich wakacji. Słowem kluczem są tutaj “nagie ciała”. Nic tak nie pobudza wyobraźni i nie podgrzewa krwi jak widok kobiet w bikini oraz mężczyzn w kąpielówkach. Dlaczego akurat latem kochamy się chętniej i częściej? Sprawdźmy, co w sobie mają promienie słoneczne!

Brak ograniczeń i brak konsekwencji

Każdy z nas dobrze wie, że wakacje to taki czas, w którym można porzucić wszelkie ograniczenia i cieszyć się chwilą zgodnie z hasłem YOLO – You Only Live Once. Wiele osób idzie o krok dalej i uważa, że to, co wydarzyło się w miejscu wakacji, właśnie tam zostaje i nikt nie musi się o tym dowiedzieć. Dla innych z kolei znaczenie ma odległość. Podobno zdrada w miejscu, które znajduje się 1000 km od partnera, to nie zdrada. Jaka motywacja by nie była, znaczenie ma to, że nie ma lepszego czasu na romans, niż właśnie urlop. Czekanie na niego z niecierpliwością kumuluje takie napięcie, że w końcu trzeba je jakoś rozładować. Wdanie się w wakacyjny romans lub jednorazową przygodę idealnie pomaga pozbyć się wszelkich zbędnych emocji. Wakacyjne szaleństwa rzadko wychodzą na jaw, co bardzo kusi tych, którzy boją się nieprzyjemnych konsekwencji.

Brak ubrań

Wakacje w ciepłych krajach to przede wszystkim swoboda w doborze ubrań. Im mniej, tym lepiej. Słońce aż prosi, aby zdjąć niepotrzebne warstwy i wystawić swoje ciało na jego promienie. Kobiety paradujące w kusych bikini oraz mężczyźni prężący swoje nagie torsy – aż korci, żeby spojrzeć. A od spojrzenia wszystko się zaczyna. Wakacyjne romanse mają bardzo szybki przebieg, można o sobie nic nie wiedzieć, a i tak nie będzie to przeszkodą do wspólnej rozkosznej zabawy.

Brak limitu

Dla wielu osób wakacje to też czas, gdy w końcu można bawić się bez limitu. Alkohol spożywany w dużych ilościach sprzyja podejmowaniu szybkich decyzji. Imprezy trwające całą noc, tańce do białego rana, aż zabraknie sił w nogach i w końcu oglądanie wschodu słońca na plaży… czy może być lepszy scenariusz na udane wakacje? Do tego wszystkiego kochanek, który umili każdy wieczór i noc, a wakacje można uznać za udane. Należy jednak pamiętać, że słońce bardzo szybko może zadziałać na naszą niekorzyść. Trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie i uważać, od kogo bierzemy alkohol i z kim wychodzimy z imprezy.

Słońce i endorfiny

Skłonności do romansów w trakcie trwania wakacji można również wyjaśnić z punktu widzenia naszej biologii. Słońce nie tylko sprawia, że nasza skóra zmienia swój kolor, lecz także wpływa na nasze samopoczucie. Podczas kąpieli słonecznych w naszym organizmie wzrasta poziom hormonów, np. serotoniny, co skutkuje lepszym nastrojem. Faktycznie, trudno jest znaleźć na plaży nieszczęśliwą lub nadąsaną osobę. Tłumacząc sobie dobre samopoczucie słońcem, można dojść do wniosku, że wakacyjny romans często jest wręcz nieuniknionym elementem urlopu. Dlatego na wakacjach nie siedzimy w hotelu, tylko korzystamy z dobroczynnego działania promieni słonecznych!

Wakacje jedyne w swoim rodzaje

Każde wakacje są niepowtarzalne i to właśnie stanowi o ich magii. Nie da się przywrócić atmosfery, tego, jak się czuliśmy w danym miejscu, dlatego też z każdej chwili trzeba czerpać jak najwięcej się da. Skoro już jesteśmy na tych wymarzonych wakacjach, słońce przejmuje w posiadanie nasze ciała, to dajmy się trochę ponieść. Zdążymy być grzeczne, szczególnie wtedy, gdy wrócimy do szarej rzeczywistości za biurkiem w pracy. Zostaną nam wspomnienia wakacyjnych przygód oraz opalenizna, która zapamięta każdy dotyk naszego letniego kochanka.