Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Dlaczego mężczyźni kochają zołzy? | Dziewczyny z Agencji
Psychologia,  Życie

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy? Krótki przewodnik jak być kobietą

Każda kobieta jest określona – ma swoje zasady, indywidualny charakter, konkretne poglądy na dane tematy i gust wobec mężczyzn. Pytanie tylko czy ten typ faceta, który Cię interesuje wykaże takie same zaciekawienie względem Ciebie. No właśnie! I tutaj bardzo często pojawia się problem. Otóż spotykasz się z Nim, ale nagle coś jest nie tak, coś się popsuło, osłabło i nie wychodzi, a na pytanie ‘’Z jakiego to wszystko powodu?’’ nie umiesz odpowiedzieć. Na każde z tych pytań znajdziesz odpowiedź  w książce Sherry Argov Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?. Jednocześnie to doskonały przewodnik o tym jak być kobietą, którą on bezgranicznie pokocha!

Dla wyjaśnienia, czyli słowem wstępu

Sherry Argov stworzyła bestsellerowy poradnik, który został opracowany na podstawie setek wywiadów z mężczyznami. Bo kto lepiej opowie, co myślą faceci, jak nie oni sami. To dlatego książka ta jest autentyczna i nie głupia, ale niezwykle przydatna i można nauczyć się z niej wiele rzeczy. Osobiście nie jestem za takimi utartymi zasadami, mówiącymi jak się zachować, co kiedy powiedzieć, aby On/ktoś mnie zaakceptował. Jednak Dlaczego mężczyźni kochają zołzy? to profesjonalna książka, o przystępnym i zrozumiałym języku, która bije na głowę wszelkie kolorowe magazyny, prezentujące tandetne wskazówki odnośnie relacji między kobietą a mężczyzną!

Być kobietą! – to znaczy…

Mimo, że tytuł poradnika wskazuje na płeć męską, to autorka nie zapomina o kobietach. Wręcz przeciwnie – kładzie ogromny nacisk, aby każda z nas stała się właśnie tytułową zołzą. Zaznaczam, że określenie to nie jest negatywne, wskazuje bowiem na silną kobietę w delikatnym, ale świadomym i seksownym ciele. Aby taką zołzą się stać, ważne jest, by:

 • znać swoją wartość
 • traktować się przynajmniej na równi z innymi, a najlepiej w zdrowy sposób pokazać wszystkim, że jesteś ‘’najlepsza’’
 • umieć odmawiać mężczyźnie
 • nie nadskakiwać każdemu dookoła, ale zaznaczyć granicę Twojej pomocniczości – nie daj się wykorzystywać
 • akceptować swoją urodę, charakter, pracę, zarobki – wszystko co Cię określa
 • być pewną siebie, ale nie zapominać o pokorze
 • być tajemniczą, ale nie zamkniętą w sobie
 • nie dawać wszystkiego od razu, na pierwszym spotkaniu, ale odkrywać (mu i innym) siebie stopniowo
 • być życzliwą, ale nie ‘’milutką dziewczynką’’

Mózg mężczyzny, czyli co mężczyźni lubią w kobietach

Wyżej wymienione wskazówki służą jednemu i są kwintensencją tego, co w kobietach intryguje mężczyzn, a mianowicie – To, jak traktujesz i przedstawiasz samą siebie. Chodzi o to, że w taki sam sposób będzie traktował Cię facet. Książka pokazuje, że jeżeli dziewczyna jest skromna, ale bardzo ładna, może umknąć przed oczami; natomiast ta, która nie może pochwalić się urodą zgromadzi rzeszę adoratorów. Dlaczego?, bo właśnie mężczyźni kochają zołzy. To jedna z Zasad Atrakcyjności, których Sherry Argov przedstawia i dokładnie opisuje aż 100. Oto kilka z nich w nieco zmodyfikowane formie:

 1. Godność, pewność siebie i szacunek do samej siebie postaw na pierwszym miejscu. Według mężczyzn to najatrakcyjniejsze, co kobieta ma w sobie.
 2. Pamiętaj, że kobieta intryguje mężczyznę proporcjonalnie do tego, w jakim stopniu musi się on za nią ubiegać i o nią walczyć.
 3. Postaw na niezależność i nie planuj na samym początku znajomości wspólnej przyszłości.
 4. Nie ‘’wystawiaj się’’ dla niego w całej okazałości, pozwól mu o Ciebie zabiegać.
 5. Nie uganiaj się za nim, a sprawisz, że się nie oddali.

Największa zaleta książki!

Najlepsze w poradniku jest to, że nie został on opracowany na podstawie domysłów; własnych doświadczeń, które często bywają indywidualne; czy też biernych obserwacji. ALE w oparciu o rzetelnie przeprowadzone wywiady z setkami mężczyzn! No bo kto powie kobiecie to co – myśli, chce, czuje, pragnie, pożąda mężczyzna lepiej, niż on sam…
~ Pocahontas ~