Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/ardg/domains/dziewczynyzagencji.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484 Silniejsza męska czy kobieca intuicja? | Dziewczyny z Agencji
Psychologia,  Życie

Czyżby mężczyźni przejawiali silniejszą intuicję w kwestii przewidywania niż kobiety?

Nigdy nie myślałam, że przyjdzie taki dzień, w którym stwierdzę, że mężczyźni przejawiają silniejszą intuicję w kwestii przewidywania niż kobiety. A jednak teoria ta bardzo często potwierdza się w praktyce. Szczerze mówiąc nie wiem, czy w przypadku mężczyzn można w ogóle mówić o intuicji – może bardziej o zdrowym rozsądku czy niezaburzonej hormonami szybkości i prostocie myślenia. Naprawdę nie wiem. Ważne, że to wszystko pozwala im patrzeć na różne sprawy trzeźwym okiem i oceniać zachowania innych ludzi na podstawie rzeczywistości, a nie złudnych wyobrażeń. Tak, uważam, że mężczyźni mają o wiele lepszą intuicję w kwestii dobierania sobie przyjaciół i współpracowników, a także przewidywania, jaki kierunek może obrać dana relacja po pewnym czasie.

“Mówiłem Ci, że tak będzie”

W swoim życiu przerobiłam wiele różnych znajomości, które większość ludzi określa mianem przyjaźni. W każdą z tych relacji angażowałam się równie mocno, a jednak część z nich po prostu się rozpadła. Nie chcę tu zastanawiać się nad przyczynami każdej z tych sytuacji, ale raczej zwrócić uwagę na to, że większa część z nich została wcześniej przewidziana przez mojego faceta. Nie wiem, w jaki sposób, ale on wiedział na długo przede mną, że X jest toksyczna, Y nie interesuje nic poza czubkiem własnego nosa, a świat Z to po prostu nie moje klimaty. Zaskakujące, a jednak prawdziwe.

Myślę, że gdybym wcześniej kilka razy się go posłuchała, nie miałabym za sobą tylu rozczarowań. Ciężko jednak przyznać rację komuś wtedy, gdy jeszcze wierzy się w potencjał i przyszłość danej relacji. Na szczęście są i dobre strony męskiej intuicji w kwestii relacji damsko-damskich. Te, które zostały przez niego niejako “zatwierdzone” nadal mają się dobrze i nic na razie nie wskazuje na to, by miało być inaczej.

Facet nie jest istotą nieomylną

Nie chcę, aby zabrzmiało to tak, jakoby kobieta była na tyle nieporadną istotą, że nie jest w stanie i w ogóle nie powinna sama dobierać sobie koleżanek. Nie popadajmy w skrajności w skrajność! Pragnę jednak zwrócić uwagę na to, że mężczyźni często widzą więcej i nie podchodzą do wszystkiego tak emocjonalnie, jak kobiety. Uważam, że warto poznać zdanie swojej drugiej połówki na temat osoby, z którą spędza się dużo czasu i która w jakiś sposób może mieć jakiś wpływ na podejmowane przez nas decyzje.

Nie musimy być wcale głupimi gąskami i zrywać kontakt z każdą osobą, która nie podpasuje naszemu wybrankowi. Warto jednak wziąć pod uwagę to, co on myśli i po prostu być czujną. Pamiętajmy też, że mężczyźni nie są istotami nadprzyrodzonymi i mogą czasem po prostu się pomylić. Zupełnie tak, jak my. Nie pozwólmy jednak manipulować sobą żadnej ze stron – uczmy się na własnych błędach, byle nie za często.
~ Jasmine ~